Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11886, Nesplácím včas, banka si peníze strhla sama

Nesplácím včas, banka si peníze strhla sama, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.11.2020 Půjčka

Dobrý den, mám v bance splátku 4 tisíce splatnou do 20. Výplata mi chodí 25. Včera mi banka strhla ty 4 tisíce z alimentů, které chodí na děti vždy k 20. Může to banka vůbec strhnout? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vy jste si s bankou domluvila, že budete svou splátku hradit každý měsíc k 20. Pokud nebudete splácet řádně a včas, banka si bude peníze z účtu strhávat nedobrovolně a hrozí Vám zesplatnění půjčky (banka by pak mohla požadovat navrácení celé dlužné částky - na to byste pravděpodobně neměla a došlo by k exekuci). Banka obecně nezkoumá, co za peníze Vám chodí na účet (výplata, alimenty, důchod, dávky, atd.). Nelze tak argumentovat "toto jsou alimenty, z těch svůj dluh splácet nebudu".