Jak získat půjčku na splacení dluhu a vyřešit problém s registrem?

Nejlevnější půjčka od Zonky
9.2.2018 Půjčka

Dobrý den, mám půjčku v bance, kterou splácím pravidelně. Jenomže kvůli bývalému manželovi jsem se díky paušálu který neplatil dostala do registru, jelikož byl na mé jméno. Dluh činí 6 000 Kč. Chtěla bych si půjčit, ať to zaplatím najednou. Myslíte, že mi banka půjčí?

Dobrý den,

velmi malé prohřešky (např. o pár dnů později odeslaná malá splátka) lze ve výjimečných případech tolerovat. Ale pokud máte v registrech dluh, který nejste schopna splatit, a chcete si na něj půjčit, nikdo Vám peníze neposkytne.

Výdaj 6 000 Kč byste měla být schopna z peněz na účtu zaplatit kdykoliv. Obecně se doporučuji mít na účtu rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů (třeba 50 000 Kč). Co budete dělat, až Vám vypoví službu pračka nebo lednička? Doporučuji si přibrat noční nebo víkendovou brigádu či dočasně omezit své výdaje. Za pouhý jeden měsíc nepohodlí můžeme mít 6 000 Kč ušetřeno (nebo vyděláno) a dluh vyřešen.