Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13199, Odstoupení od úvěrové smlouvy

Jaké jsou náklady spojené s odstoupením od úvěrové smlouvy na financování auta od Volkswagen Financial Services?

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.3.2021 Půjčka

Dobrý den, mám dotaz týkající se odstoupení od úvěrové smlouvy. Odstupuji do 14-ti dnů od úvěrové smlouvy na financování auta od Volkswagen Financial Services. Auto jsem z části financoval já sám a zbytek byl na úvěr. Ale nakonec se vše změnilo a já jsem nyní auto vracím dealerovi, kde mám také možnost auto vrátit taktéž do 14 dnů. Oznámení o odstoupení dostaly obě dvě strany, jak dealer, tak VWFS. Zajímá mě, jaké si mohou naúčtovat úroky/jistinu za odstoupení od smlouvy. Je to za celé období původního trvání smlouvy nebo pouze za trvání doby mezi začátkem trvání smlouvy po odstoupení od smlouvy? Nejsem z toho moc moudrý. Děkuji.

Dobrý den,

v případě odstoupení od úvěrové smlouvy ve lhůtě 14 dní od podpisu se celý kontrakt stornuje od počátku a protistrany si pouze vrátí plnění (Vy vrátíte věřiteli dlužnou částku/jistinu bez úroků).