Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14127, Půjčí mi banka bez dokládání příjmu?

Půjčí mi banka bez dokládání příjmu?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.5.2021 Půjčka

Dobrý den, jsou v současné době na trhu banky, které při dobrém hodnocení v registru dlužníků a dostatečné zástavě nevyžadují doložení příjmů? Děkuji a za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

půjčit peníze bez lustrace příjmů není možné již od 12/2016, kdy tuto povinnost uložila všem poskytovatelům půjček novela Zákona o spotřebitelském úvěru. Pokud by banka před poskytnutím půjčky neověřila dostatečně bonitu klienta (včetně kontroly příjmů), mohl by se klient později domáhat zneplatnění úvěrové smlouvy.