Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11928, Koronavirus a opožděná splátka

Koronavirus a opožděná splátka, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.11.2020 Půjčka

Dobrý den, mám už za sebou 3 úspěšně včas splacené úvěry různých částek u bankovních institucí, jenže u jednoho aktivního úvěru jsem se opozdil s platbou a skrz tuto krizi se musela odložit splátka o měsíc. I když jsem byl s bankou domluvený že zašlu splátku další měsíc společně s tím prodlením, přesto jsem byl automaticky zaveden do registru dlužníků opožděných plateb. Dívá se banka na každého dlužníka při posuzování úvěru pokaždé individuálně a přihlíží na to, že skrz koronu to bylo tak a tak a bude brán zřetel a po splacení aktivního úvěru již úspěšně bude šance na budoucí větší půjčku? Myslím že se na to přihlédne, ale navýší se jen úroky? Nebo jsem už odepsaný?

Dobrý den,

jedna opožděná splátka (a navíc v době krize koronaviru) určitě doživotní stopku pro půjčování peněz neznamená, nicméně banky toto při dalších žádostech o půjčky zohlední (vyšší úrok nebo Vám např. po určitou dobu půjčku neposkytnou).