Nákup auta na splátky, Osobní a rodinné finance

Byli jsme nuceni narychlo s manželkou zakoupit automobil. Cena 67 000 Kč, složili jsme 20 000 Kč akontaci a zbytek 47 000 Kč máme na 36 splátek po 2 203 Kč. Na splátkách tedy zaplatíme celkem 79 308 Kč. Přeplatíme tedy 32 308 Kč. Není to přehnané, nenaplňuje to povahu lichvy? Celkem zaplatíme navíc 68,74%

Dobrý den,

půjčky na auta poskytované v autobazarech jsou extrémně nevýhodné z důvodu velmi vysokého úroku. Bazary mají z takto poskytnutých půjček tučnou provizi, a proto často motivují kupující k nákupu auta na splátky slevou z kupní ceny. Ani po této slevě se však nákup na splátky nevyplatí. Nejde o lichvu, jen jste si půjčil peníze zbytečně draze. Banky by Vám spotřebitelský úvěr poskytly za cca 7% p.a.