Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4480, Reálný úrok

Reálný úrok, Půjčka

ML

Dobrý den, v budoucnu bych si rad vzal neucelovou pujcku ve vysi 400.000,- se splatnosti 7 let. Banky nabizeji uroky od 4,9%. Jak realne je, ze se k takovemu procentu alespon priblizim? Nedavno jsem si pokusne zazadal u Monety, ktera je jedna z tech, ktere takovy urok nabizi. Prijem mam v poradku, rejstrik cisty. Zadost o pujcku mi byla schvalena. Nicmene, pani mi rekla, ze predbezne mi vychazi urok RPSN 10,5%, ale ze by se s tim jeste neco malo dalo udelat. Nevim co je malo, ale nepredpokladam, ze bych se dostal pod 9 %. Je tohle bezna/realna urokova sazba nebo muzu cekat nekde nizsi? O pujcku jsem nikdy nezadal a jsem v tomhle asi naivni, ale preplatit 400 tis. o cca 160tis. mi prijde strasne.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

marketingově líbivých "od 4,9%" nabízí mnoho bank, ale reálně se na takto nízký úrok dostanete jen někde. Doporučuji Air Bank, kde RPSN 5,02% získáte pro všechny půjčky ve výši min. 300 000 Kč. Většina ostatních bank podmiňuje nízký úroky vyšší půjčkou (např. min. 0,5 mil. Kč) nebo extrémně dlouhou splatností (84 měsíců). 

Kompletní přehled půjček zde (nechte si půjčky seřadit dle parametru "RPSN 300 000 Kč", což lze nastavit v posledním sloupci).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Letošní dovolené budou výjimečné. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 cest do zahraničí zřejmě rapidně ubude a řada lidí dá přednost pobytu v České republice. Pojišťovny proto už nyní avizují, že cestovní pojištění platí i v Česku. A například u pojištění storna zájezdu se to může opravdu vyplatit.

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zlevňujeme. Takovou zprávu poslalo zájemcům o hypotéku v posledních týdnech hned několik bank na českém trhu. Dá se navíc čekat, že další poskytovatelé se brzy přidají. Tlačí je k tomu aktuální situace.

Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

18.5.2020, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Air Bank, Hello bank! nebo Equa bank. To jsou jen někteří poskytovatelé, kteří ještě nedávno nabízeli spořicí účty s úrokem alespoň 1,5%. Jenže to už neplatí. Stejně jako naprostá většina dalších bank se v minulých týdnech rozhodli úročení snížit. Aktuálně tak jsou sazby nad 1% zcela výjimečné.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

S

#10206, Elektronický podpis dokumentů na pobočce, Banka, 25.5.2020

Dobrý den, chtěla bych se informovat na podání informací od banky. V podmínkách mají, že klient má právo kdykoliv si vyžádat údaje, které o něm má. Když jsem nyní podepisovala oznámení kontaktních údajů a se slečnou jsme se špatně domluvily - říkala, že mi vše přijde na mail, ale zapomněla mi říct, že jen to co se podepíše na tabletu (nyní nepoužívají kvůli omezení šíření covid). Odmítli mi kopii tohoto dokumentu vydat - jedná se přece o moje osobní údaje, i přes to že jsem byla přes online podporu ujištěná, že mi kopii udělají na kterékoliv pobočce. Mám na to nárok? Děkuji, ale mám ráda ve věcech pořádek.

Dobrý den, všechny elektronicky podepsané dokumenty se automaticky ukládají do vaše internetového bankovnictví. Online tak můžete z pohodlí domova kontrolovat vše, co jste na pobočce na tabletu podepsala bez rizika ztráty jakéhokoliv dokumentu.

AN

#10205, Exekuce a náklady řízení, Exekuce a insolvence, 25.5.2020

Dobrý den, prosím Vás o radu v této situaci týkající se exekuce. Náhodnou kontrolou jsem v registru ceecr nalezl, že je na mě tzv. uvalena exekuce. Sám jsem kontaktoval exekutora podle jména v detailu dluhu a nechal si zaslat aktuální stav exekuční povinnosti. K mému překvapení byly v částce k úhradě naúčtovány poplatky - odměna a náklady - ve výši téměř 7 000 Kč a to i přesto, že mi do dnešního dne nebyl zaslán jakýkoliv dokument oznamující, že je proti mně vedena exekuce - titul, vyrozumění apod. Je možné proti tomuto podat ,,odpor"? Také mě zarazilo, že částky v ASEP a CEECR nesedí i přes to, že ceecr uvádí aktuální údaje. Vzhledem ke koronavirové situaci pochybuji o náhlých nákladech, resp. úročení dluhů bylo vládou zastaveno. Druhá otázka se týká uhrazení jistiny. Jak je možné, že si exekutor/pověřený pracovník rozdělil částku zaslanou na jistinu podle sebe na své náklady a částečně na jistinu? Ve zprávě pro příjemce jsem vyplnil, že žádám částku zaúčtovat zcela na jistinu. Dle exekučního řádu prý exekutor po tomto detailu ve zprávě v platbě částku skutečně zaúčtovat na jistinu musí. Prosím o radu i v tomto. Předem vám moc děkuji za pomoc.

Dobrý den, neznám Váš případ (kolik, komu a jak dlouho po splatnosti dlužíte, v jakém fázi je výkon exekuce, atd.), nicméně obecně exekuční vymáhání není levnou záležitostí. Exekutor musí sepsat návrh soudu, soud to musí schválit, a pak následuje výkon exekuce. Dobrý právník si za hodinu práce účtuje i tisíce korun. Máte-li pocit, že byla porušena vaše práva, vyhledejte odbornou právní pomoc, která Váš případ prostuduje a poradí s možnými opravnými prostředky (co, do kdy a kam je možné podat, není-li na opravné prostředky příliš pozdě).

Š

#10204, Převod podílového vlastnictví bytů na SVJ, Reality, 25.5.2020

Dobrý den, bydlím v domě, kde je 6 bytových jednotek, momentálně ještě v podílovém vlastnictví. Rozhodli jsme se, že byty převedeme do tzv. osobního vlastnictví. Právníkem nám byly zpracovány příslušné dokumenty a během 14 dnů bychom měli dávat návrh na povolení vkladu do katastru nemovitostí. V této souvislosti bych se Vás chtěla zeptat na 2 různé dotazy. Prvním je informace právníka, že tento návrh na vklad (Dohoda podílových vlastníků o zrušení a vypořádání podílového vlastnictví nemovité věci .... vč. stanov společenství vlastníků jednotek) bychom měli podat do 30.6. 2020 s tím, že od 1.7.2020 již nebude možno takovýmto způsobem tento návrh na vklad použít, neboť se provedla novelizace zákona a od 1.7.2020 se toto "rozdělení" na vlastnické právo k jednotkám již provádí zcela odlišným způsobem (za účasti notáře atd.). Chtěla bych se Vás zeptat, zda datum 1.7.2020 je rozhodné pro: a) návrh na vklad do katastru nemovitostí, nebo za b) do tohoto data by měly být vlastnická práva k jednotkám již v katastru zapsána? A dále mám ještě jeden dotaz, týkající se mé osoby, resp. vlastním byt 3+1 a můj soused, který má 1+1, si ode mě chce koupit jeden pokoj. V návrhu Dohody o vypořádání podílového vlastnictví, který je nyní již zpracován, a bude v tomto znění podán jako návrh na vklad do KN, je již u mne uvedena velikost bytu 2+1 a u souseda rovněž 2+1 s tím, že si mezi sebou máme sepsat smlouvu o prodeji pokoje. V této souvislosti však nevím, co vše tato smlouva musí obsahovat, hledala jsem možný vzor smlouvy, bohužel jsem se nedohledala. Je možné mi poradit, případně zaslat vzor smlouvy o prodeji pokoje z bytu? Ještě jednou podotýkám, že v KN již tento pokoj bude zanesen jako součást sousedova bytu a mne se opravdu jedná o to, abychom měli mezi sebou sepsánu smlouvu. Co se týče finančního vypořádání, na ceně jsme dohodnuti a peníze mi budou vyplaceny po návrhu na vklad do KN. Děkuji Vám za zaslání odpovědi a přeji Vám mnoho zdraví

Dobrý den, 1) datum je rozhodné pro podání návrhu na vklad (nikoliv pro provedení zápisu) 2) vyhledejte odbornou právní pomoc - právník Vám sestaví kupní smlouvu na míru (určitě laikům nedoporučuji si stahovat vzory smluv z internetu a snažit se je upravovat svépomocí - činíte krok za statisíce až miliony korun, nemá smysl šetřit pár tisíc korun a riskovat právní vady a škody)

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR