Studenská půjčka, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
30.4.2020 Půjčka

Dobrý den, Komerční banka mi jako studentovi v mých 20 letech poskytla kreditní kartu s 20 000 Kč. Kreditku jsem nikdy nesplatil celou, celou dobu jsem platil jen povinné měsíční splátky a následně jsem možnou částku vybral. O dva roky později mi stále jako studentovi dali kreditní kartu s 30 000 Kč, moje platební morálka také nebyla řádná, o pár měsíců později mi opět jako studentovi dali úvěr na 120 000 Kč a zrušili kreditní kartu na 30 000 Kč. Dnes je mi 28 let, pracuji na plný úvazek a úvěr stále splácím, kreditku na 30 000 Kč také, druhá kreditka zaplacena. Než jsem dostudoval, tak jsem nasekal dluhy u Zaplo (17 000 Kč), Twisto (5 000 Kč), Equa bank (úvěry celkem 50 000 Kč). V závěrečné fázi studia jsem nepracoval, kvůli státnicím, abych mohl jít co nejdříve pracovat. Proto ty další půjčky. Momentálně už půl roku pracuji a nedělám nic jiného než jen splácím a prodlužuji splatnosti. Jsem v začarovaném kruhu, ze kterého nejde ven. Na sebe mám největší zlost, ale také na Komerční banku, která musela vidět všechny dluhy v registrech a přesto mi jako studentovi s DPP všechno poskytla. Chtěl bych se zeptat, zda je možné s touto situací něco dělat. Děkuji moc!

Dobrý den,

ve vaší situaci lze učinit pouze jediné - zatnout zuby a splácet. Snižte své výdaje na naprosto nezbytné minimum či dočasně zvyšte své příjmy a pokuste se dluhy splatit co nejdříve. Úvěry celkem za cca 200 000 Kč jsou pro čerstvého absolventa VŠ řešitelné, neboť nemáte žádné závazky (není rodina, neživíte děti, nesplácíte hypotéku), máte dost sil pracovat (jste mladý a zdravý) a coby VŠ absolvent byste měl být dobře placen s vidinou dalšího růstu platu. Pokud by dluhy byly nad vaše síly, můžete požádat o insolvenci, nicméně to by mělo mnoho negativních důsledků (žil byste 5 let o chlebu a vodě z nezabavitelného minima a dalších 5 let po ukončení insolvence by Vám nikdo nepůjčil, tedy 10 let ztraceného života bez šance dosáhnout na vlastní bydlení).

Půjčit mladému studentovi pár desítek tisíc korun na DPP není problém, protože jste v úplně jiné situaci než senior se starobním důchodem. Máte všechny předpoklady pro splacení úvěrů. Lidem se nezavděčíte - polovina odmítnutých klientů se na banky zlobí, proč jim nepůjčily a klienti co nestíhají splácet se zase zlobí proč jim banky půjčily. Je to vždy o osobní odpovědnosti. To co Vy popisujete se spíše stává ve vyloučených lokalitách lidem se základním vzděláním. Mne velmi překvapuje, že ani absolvent VŠ neovládá tyto základní kupecké počty na úrovni matematiky druhého stupně ZŠ.