Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9917, Studenská půjčka

Studenská půjčka, Půjčka

R

Dobrý den, Komerční banka mi jako studentovi v mých 20 letech poskytla kreditní kartu s 20 000 Kč. Kreditku jsem nikdy nesplatil celou, celou dobu jsem platil jen povinné měsíční splátky a následně jsem možnou částku vybral. O dva roky později mi stále jako studentovi dali kreditní kartu s 30 000 Kč, moje platební morálka také nebyla řádná, o pár měsíců později mi opět jako studentovi dali úvěr na 120 000 Kč a zrušili kreditní kartu na 30 000 Kč. Dnes je mi 28 let, pracuji na plný úvazek a úvěr stále splácím, kreditku na 30 000 Kč také, druhá kreditka zaplacena. Než jsem dostudoval, tak jsem nasekal dluhy u Zaplo (17 000 Kč), Twisto (5 000 Kč), Equa bank (úvěry celkem 50 000 Kč). V závěrečné fázi studia jsem nepracoval, kvůli státnicím, abych mohl jít co nejdříve pracovat. Proto ty další půjčky. Momentálně už půl roku pracuji a nedělám nic jiného než jen splácím a prodlužuji splatnosti. Jsem v začarovaném kruhu, ze kterého nejde ven. Na sebe mám největší zlost, ale také na Komerční banku, která musela vidět všechny dluhy v registrech a přesto mi jako studentovi s DPP všechno poskytla. Chtěl bych se zeptat, zda je možné s touto situací něco dělat. Děkuji moc!

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

ve vaší situaci lze učinit pouze jediné - zatnout zuby a splácet. Snižte své výdaje na naprosto nezbytné minimum či dočasně zvyšte své příjmy a pokuste se dluhy splatit co nejdříve. Úvěry celkem za cca 200 000 Kč jsou pro čerstvého absolventa VŠ řešitelné, neboť nemáte žádné závazky (není rodina, neživíte děti, nesplácíte hypotéku), máte dost sil pracovat (jste mladý a zdravý) a coby VŠ absolvent byste měl být dobře placen s vidinou dalšího růstu platu. Pokud by dluhy byly nad vaše síly, můžete požádat o insolvenci, nicméně to by mělo mnoho negativních důsledků (žil byste 5 let o chlebu a vodě z nezabavitelného minima a dalších 5 let po ukončení insolvence by Vám nikdo nepůjčil, tedy 10 let ztraceného života bez šance dosáhnout na vlastní bydlení). 

Půjčit mladému studentovi pár desítek tisíc korun na DPP není problém, protože jste v úplně jiné situaci než senior se starobním důchodem. Máte všechny předpoklady pro splacení úvěrů. Lidem se nezavděčíte - polovina odmítnutých klientů se na banky zlobí, proč jim nepůjčily a klienti co nestíhají splácet se zase zlobí proč jim banky půjčily. Je to vždy o osobní odpovědnosti. To co Vy popisujete se spíše stává ve vyloučených lokalitách lidem se základním vzděláním. Mne velmi překvapuje, že ani absolvent VŠ neovládá tyto základní kupecké počty na úrovni matematiky druhého stupně ZŠ.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

Pořizujete si investiční zlato? Zkuste investiční mince místo slitků

29.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Do čeho investovat v době krize, či pro případ další krize? Opět se jako dobrá investice ukázaly drahé kovy – konkrétně zlaté slitky.

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

Akcie klesly o desítky procent. Vyplatí se do nich ještě investovat?

27.5.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

O 20 % a víc. Tak hluboko klesly v posledním půlroce světové akciové trhy. Na vině je pandemie koronaviru COVID-19, opatření jednotlivých států a panika, kterou tato situace vyvolala. Znamená to, že je lepší na investice do akcií zapomenout nebo se na ně naopak zaměřit? Odpověď není zcela jednoznačná…

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#10269, Daň z nabytí nemovitosti, Daně, 29.5.2020

Dobry den, mam zaplatit dan z nabyti nemovitych veci do 1.06. 2020. Mam to udelat nebo pockat az vlada schvali zakon o zruseni teto daně? Dekuji

Dobrý den, doporučuji využít prodlouženou lhůtu pro podání daňového přiznání a zaplacení daně do 31/8/2020 (týká se všech, kdo měli daň platit v termínu 31/3-31/7/2020, je to automatické, není nutné o nic žádat).

ZJ

#10268, Pojištění a úmrtí klienta, Pojištění, 29.5.2020

Dobrý den, 16.4.2020 mi tragicky zahynul můj syn, 42 let. Zůstalo mi kromě jiného číslo pojistné smlouvy a já bych rád věděl, zda ona smlouva je aktivní nebo byla již dříve vypovězena. Pokud bych zaslal číslo smlouvy, obdržel bych odpověď na výše uvedený dotaz? Děkuji

Dobrý den, doporučuji s pojistnou smlouvu navštívit nejbližší pobočku pojišťovny, kde měl syn pojištění sjednané, a předložit úmrtní list. Pojišťovna Vám pak bude schopna poskytnout více informací.

TVI

#10267, Insolvence na 3 roky, Exekuce a insolvence, 29.5.2020

Dobrý den, podmínka o splacení 60% za 3 roky pro novější insolvence je podmínkou fixní, tedy o toto mohu žádat po uplynutí 36. měsíce oddlužení a je jedno, jestli mám aktuálně splaceno 60,01% nebo třeba 90% anebo mohu žádat kdykoliv mezi 1. - 36. měsícem, když se mi povede dostat za hranici 60%?

Dobrý den, ano, jakmile zvládnete splatit během 36 měsíců min. 60%, můžete požádat o prominutí zbytku insolvence (je jedno, jestli jste dosáhl 60,01% nebo 90%).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR