Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8415, Půjčka na rekonstrukci bytu

Půjčka na rekonstrukci bytu, Reality

Sjednejte si hypotéku online
4.1.2020 Reality

Dobrý den, jaká je finančně nejvýhodnější půjčka na rekonstrukci bytu? Jde o rodinný dům se 3 byty, kde každý vlastník vlastní 1/3 domu. Jsme manželé 49 a 50 let se studující synem. Oba pracujeme na trvalý pracovní poměr. Potřebuji 1,5 mil Kč na 10 let.

Dobrý den,

za takto vysoký úvěr bude banka požadovat do zástavy nemovitost, s čímž by museli souhlasit i ostatní vlastníci domu. Proto by bylo vhodnější dům rozdělit na 3 bytové jednotky, kdy by každý byl 100% vlastníkem svého bytu. Pak by získání hypotéky na rekonstrukci nebylo problém. Ale nejde jen o hypotéku, toto rozvržení má mnoho dalších výhod (každý by mohl volně nakládat se svým majetkem, dědictví, atd.).