Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15148, Jsem předlužená a potřebuji konsolidaci

Jsem předlužená a potřebuji konsolidaci, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.8.2021 Půjčka

Dobrý den, dostala jsem se do tíživé situace. Loňský rok byl vzhledem ke covidu špatný (málo práce) a já se musela starat o dům a nemocnou matku. Dostala jsem se do dluhové spirály. Moje půjčky jsou v hodnotě asi 900 tis. Kč. Mám stálý příjem ve výši přes 20 tisíc korun, splácet zvládám, ale zachvátila mě panika do budoucna, jelikož mám tři různé půjčky s nevýhodným úrokem. Chtěla bych se zeptat, zdali má vůbec smysl hledat si finančního poradce, aby mi pomohl s konsolidací a tím trochu ušetřit? Neutíkám před placením a nechci, aby to vyústilo v neschopnost splácet, jen se snažím najít způsob, jak co nejvíce snížit splátky aspoň na 10 tisíc Kč. Děkuji

Dobrý den,

na splátky všech úvěrů bystě neměla dávat více než 45-50% svých pravidelných příjmů. Splácíte-li nyní více než 10 000 Kč měsíčně při čistém příjmu 20 000 Kč, poskytovatelé úvěrů pravděpodobně porušili Zákon o spotřebitelském úvěru a dostatečně neověřili vaši schopnost splácet (mohla byste se domáhat soudní cestou zneplatnění úvěrové smlouvy).

Vaše situace je jinak velmi špatně řešitelná. I kdyby se povedlo vše konsolidovat a refinancovat s úrokem jen 5%, byla by měsíční splátka při splatnosti 8 let přes 11 000 Kč (takový úvěr Vám nikdo poskytnout nemůže, viz pravidla výše).