Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #16217, Posílám výplatu na cizí účet a banka mi odmítla kontokorent

Posílám výplatu na cizí účet a banka mi odmítla kontokorent, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
29.12.2021 Půjčka

Dobrý den, mám dotaz. Dnes mi byl zablokován kontokorent z důvodu interního rozhodnutí. Jde o můj účet, vedený na moje jméno. Chodím do práce, ale moje výplata chodí na účet mojí matky. Je možné, že kvůli tomu zablokují účet i moji matce? Nebo jaky to může mít dopad na účet mojí matky?

Dobrý den,

pro půjčování peněz formou kontokorentu je vyžadován příjem zasílaný na vlastní účet. Protože si neposíláte výplatu na svůj účet, banka Vám nemůže kontokorent poskytnout (banka neví, zdali vůbec máte nějaký příjem). Doporučuji Vám si zasílat výplatu na vlastní účet. Pro blokaci účtu vaší matky není důvod.