Jak získat půjčku po ukončení insolvence a která banka je nejvhodnější?

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.4.2019 Půjčka

Dobry den, jsem senior ve věku 67 let, svobodný, již v penzi a s důchodem 11 000 Kč. Mám ukončenou insolvenci v roce 2016 a rád bych si obnovil vozový park, kde mám starý vuz 20 let za novějši. Je možné žádat o pujčku po skončení insolvence? A mužete mi poradit, na kterou banku se obrátit o pujčku? Děkuji

Dobrý den,

banky obvykle nepůjčují klientům 4-5 let od momentu ukončení insolvence, nicméně ve Vašem případě bude větší překážkou věk a nízký příjem. Banky poskytují úvěry se splatností do 65 let, výjimečně do 70 let. Jak byste půjčku s příjmem 11 000 Kč splácel? Tato částka představuje v ČR hranici chudoby. Sečtete-li všechny své výdaje (nájem, energie, strava, léky, atd.), nejsem si jist, nakolik by se do toho vešla ještě splátka úvěru.

Nicméně ani při vyšším důchodu bych Vám půjčku nedoporučil. Senioři, matky na mateřské, invalidé a nepracující - toto jsou rizikové skupiny klientů, které by si půjčovat vůbec neměly. Na rozdíl od ekonomicky aktivních (pracujících) jedinců nemají jak zvýšit svůj příjem. Každá nečekaná událost (rozbitá pračka, lednička, nemoc) pak představuje riziko exekuce a osobního bankrotu.