Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #7494, Dluh vůči bance

Dluh vůči bance, Banka

MB

Dobrý den, někdo mně zablokoval částku kolem 10 tisíc, bez jakéhokoliv odůvodnění na mém účtě u mBank. Dlužila jsem sice spořitelně, ale jednala jsem s ní o splátkách. Splátky mně byly umožněny, ale jak můžu vědět, kdo mně zablokoval peníze na mém účtě, když není v bankovnictví vůbec nic vidět? To je odporné. Už nevěřím bankám a nedám si nikam svoje vydělané peníze. Nevím vůbec kdo to udělal, nejsem si vědoma žádného dluhu, exekuce atd. Jdu do mBank, jestli to tam budou vědět

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

splátkový kalendář řeší situace, kdy je dlužník momentálně bez peněz, ale má vůli splácet. Vy bez peněz nejste, a proto spořitelna místo splátkového kalendáře možná peníze strhla přímo (nebyl zde důvod čekat na splátky, měla-li jste na účtu peníze ve výši dlužné částky).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

Do čeho investovat v roce 2020? Situace nahrává zlatu i nemovitostem

24.1.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Rok 2019 byl z pohledu investorů maximálně zajímavý. Díky neustále se měnící situaci měli několik možností, jak vydělat. Ať už vsadili na akcie, komodity nebo třeba na bitcoin. A začátek letošního roku ukazuje, že i v příštích měsících bude situace poměrně bouřlivá.

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

22.1.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Nejúspěšnější rok za posledních 5 let mají za sebou stavební spořitelny na českém trhu. Minimálně z pohledu nově uzavřených smluv. Poprvé od roku 2014 totiž jejich počet překonal půl milionu. Podle údajů ČTK dosáhl dokonce na 546 000. Naopak poptávka po úvěrech na bydlení loni klesala.

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

Na refinancování má letos nárok 130 tisíc lidí. Můžou si tak výrazně zkrátit splácení

20.1.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Zhruba 130 tisíc. Takový je počet lidí, kterým letos končí fixace hypotéky a můžou požádat o refinancování. U něj zpravidla dostanou lepší úrok, než jaký jim nabídne jejich stávající poskytovatel. Za rok díky tomu ušetří tisíce korun.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

DM

#8701, Exekuce, důchod a plat, Exekuce a insolvence, 24.1.2020

Mám exekuce, pobírám invalidní důchod a pracuji. Mohou mi exekutoři vzít celý plat?

Dobrý den, v exekuci i insolvenci se nejprve sečtou všechny příjmy (důchody, platy, obstavitelné dávky) a z nich se dle počtu vyživovaných osob a typu pohledávek vypočte nezabavitelné minimum. Např. s celkovým příjmem 20 000 Kč, bez vyživovaných osob a s nepřednostními pohledávkami Vám bude zbývat 15 536 Kč.

M

#8700, Srážky ze mzdy a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 24.1.2020

Dobrý den, pokud mě exekutor bude provádět srážky ze mzdy, měl by mě také obeslat nebo stačí pokud zašle info jen mzdové účetní a já se o tom mohu dozvědět až dojde ke stržení? To samé se chci zeptat u blokace účtu.

Dobrý den, exekutor o svém konání neinformuje předem, o blokaci účtu se obvykle dozvíte až v momentě, kdy už je účet zablokován (což dává smysl, jinak byste peníze z účtu před blokací mohla vybrat).

JS

#8699, Jak vysokou částku budu mít k dispozici pro sebe na měsíc, Exekuce a insolvence, 24.1.2020

Dobrý den, projednávám insolvenci po změnách v zákoníku pro osoby v ID 3. stupně. Nechci se vůbec vymlouvat na svůj zdravotní stav a jsem si vědom dluhů, ale bere se v řízení nějaký ohled na fakt, že si nemohu vůbec přivydělat? Jsem sám a nemám vyživovací povinnosti, důchod mám 17 409 Kč po valorizaci pro rok 2020. Na kalkulačce jsem si spočítal zůstatek 10 200 Kč. Jenom na nájmu a inkasu ale platím více. Bohužel jsem v ID již více jak 8 let a hned v ID 3. stupně. Beru hodně silné léky na bolest, opiáty a celkové náklady na léky jsou hodně vysoké, ty které hradím sám. Je bráno nějaký ohled, že si nemohu přivydělat, i když bych to moc chtěl a nebo si budu moci vyřídit např. příspěvek na bydlení? Pobírám i tzv. pečovatelský příspěvek, nepostarám se sám o sebe v některých úkonech. Jenom se ptám zdali mi zůstane na placení léků a nebo je to již jen můj problém který se v úvahu nikde brát nebude? Děkuji vám.

Dobrý den, pro insolvenční řízení zahájená po 1/6/2019 platí pro starobní a invalidní důchodce ve druhém a třetím stupni úleva v podobě kratšího oddlužení na 3 roky (místo standardních 5 let), kterou je možno využít jednou za život. Úlevy pro výši nezabavitelného minima (kolik Vám bude měsíčně zůstávat) se neposkytují. O doplatek na bydlení si zažádat můžete (máte-li na něj nárok).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR