Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12403, Je trestné dlužit peníze?

Je trestné dlužit peníze?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
12.1.2021 Půjčka

Dobrý den, jaké mohou být následky obvinění z podvodu, když se nezaplatila ani jedna splátka z úvěru na 200 tisíc korun. Úvěr jsem si vzal před půl rokem. A k tomu jsem si ještě před tímto úvěrem vzal 120 tisíc, kde se zaplatily 3 splátky. Kdyby se mi nepodařilo obhájit se a dokázat, že to nebylo úmyslné, jaký trest bych mohl očekávat? Hrozilo by mi i odnětí svobody? Nemám žádné záznamy v trestním rejstříku.

Dobrý den,

dlužit peníze není trestné (o trestněprávní odpovědnosti by se dalo uvažovat až v případě úvěrového podvodu). Mohl byste však narazit při žádosti o oddlužení, kdy soud může návrh na oddlužení zamítnout pro "nepoctivost záměru" (nemusí Vám být prokázán úvěrový podvod, stačí nepoctivý záměr).