Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #4035, Pracovní smlouva na dobu určitou

Finanční produkty pro pracovníky na pracovní kartě v České republice: úvěry na výstavbu domu a podnikání

Sjednejte si hypotéku online
19.11.2017 Hypoteční poradna

Pokračováno dotazu č. 4024: Díky za odpověď! Další otázka. Přijedeme do České republiky, abychom pracovali na pracovní kartě. Pracovní smlouva na dobu dvou let s následným prodloužením. Jaké úvěrové produkty můžete poskytnout? Můžeme si půjčit na výstavbu domu v České republice? Můžeme si půjčit za účelem podnikání v České republice?

Dobrý den,

pro získání úvěru (půjčka nebo hypotéka) je třeba mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou. S pracovní smlouvou na dobu určitou (2 roky) Vám banky sice půjčí, ale celý úvěr musí být splacen do momentu skončení pracovní smlouvy (s příjmem 2x 20 000 Kč by se tak jednalo pouze o malý úvěr do 200 000 Kč). Pro získání úvěru na výstavbu domu (hypotéka) je třeba ručit nemovitostí nemovitostí v ČR, např. stavebním pozemkem (na kterém budete stavět). Banky Vám půjčí max. 90% z hodnoty stavby, zbylých min. 10% je třeba mít z vlastních zdrojů. U větších půjček na rozjezd podnikání je třeba ručit nemovitostí (do 900 000 Kč si lze půjčit bez ručení nemovitostí jako fyzická osoba nepodnikající - je ovšem třeba doložit dostatečný příjem).