Nesplácím včas, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.9.2021 Půjčka

Dobrý den, minulý rok jsem si vzala přes stavební spoření překlenovací úvěr na koupi bytu. Můj otec mi musí ručit jako spoludlužník. Teď k věci. Tento rok vzhledem ke covidové situaci přišel přítel o práci, ja jsem na rodičovském příspěvku a tím pádem jsme se dostali do velkých finančních problémů. Několikrát (nejspíš 4x) se mi stalo, že jsem se zpozdila s placením splátek třeba i o měsíc. Vše jsem vždy vyrovnala, jednou jsem dostala i penále, to jsem taky zaplatila. Před tím jsem mela ještě jeden úvěr, který po celou dobu včas splácím, i překlenovací úvěr jsem první rok bez problémů splácela. Jsem vedená v registru jako dlužník? Je reálná šance si např. v roce 2024 vzít úvěr, nebo budu vedená jako neplatič a žádná banka mi nepůjčí? V poslední řadě bych se chtěla zeptat, zda tímto mým prohřeškem bude v registru veden i můj otec, přestože ho banka nikdy nekontaktovala, vše jsem vždy zaplatila dřív, než se to začalo řešit přes vymáhání apod. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, za každou opožděnou splátku máte v registrech dlužníků jeden negativní záznamy (4 zpožděné splátky = 4 negativní záznamy). Negativní záznam dostávají všichni spoludlužníci (i Váš otec). Další půjčku nebo hypoteční úvěr získáte nejdříve za 3-5 let od data poslední delikvence.