Půjčka na firmu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.8.2020 Půjčka

Dobrý den, vlastním malou firmu s.r.o., která mi již přes rok běží. Chtěl jsem si pro firmu vzít úvěr, ale bohužel jsem zjistil, že mám záznam v registru Solus, který je sice přes 30 měsíců starý, ale musí tam dalších 6 měsíců byt. Můj dotaz tedy zní - dá se nějakým způsobem zařídit, aby o ten firemní úvěr šel žádat někdo jiný za moji firmu? Popřípadě jak bych ho měl papírově přivézt do firmy, aby bylo vše legální? Děkuji

Dobrý den,

nechce-li Vám banka poskytnout firemní úvěr z důvodu negativních záznamů v registrech dlužníků na straně majitele firmy (nikoliv např. z důvodu nedostatečného obratu, zisku, atd.), bylo by jediným řešením firmu přepsat na někoho jiného. To má mnoho právních rizik (dotyčný by Vám firmu např. později nemusel vrátit) a upřímně takovýto dobrovolník by se Vám hledal velmi těžko.