Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5832, Mám šanci získat půjčku?

Má smysl žádat o úvěr? Zkušenost s registrem a nízkým příjmem jako OSVČ

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.1.2019 Půjčka

Dobrý den, chtěl bych požádat o Váš názor. Uvažuji o úvěru 250 000 Kč. V roce 2013 jsem musel ukončit podnikání. S tím začal problém se splácením úvěrů. Nedokázal jsem rychle najít práci a celková výše úvěrů z podnikání byla v tu chvíli nesplatitelná. Dostal jsem se následně do registrů. A vyjednával s věřiteli. Vše se mi podařilo zaplatit, ale za cenu záznamu v registrech. Většina byla doplacena v roce 2015, poslední úvěr v roce 2016. Nyní mám příjem jako OSVČ 52 000 Kč po uplatnění výdajového paušálu 60%. Výdaje mám 25 000 Kč včetně jídla, bydlení, tel. Takže otázka zní: má smysl žádat o úvěr? Jedná se mi o šance na jeho získání. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro úvěr ve výši 250 000 Kč máte nyní příjem dostatečný, ale banka bude chtít doložit daňové přiznání za 1-2 poslední fiskální roky. Banky taktéž přihlížejí k záznamům v registrech 4-5 let zpětně. Já osobně bych s příjmem 52 000 Kč o půjčku ve výši 250 000 Kč nežádal a raději si tuto částku ze svých příjmů během pár měsíců našetřil. I bez omezení současných výdajů ušetříte čtvrt milionu za 3 kvartály.