Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1843, Dotaz na běžný bankovní účet

Garance na 10 let: Vše, co potřebujete vědět o U Konto od Unicredit Bank

30.3.2015 Běžný účet

Dobrý den pane Jermáři, prosím, jaký je Váš názor na Unicredit Bank, která v posledním období nabízí U Konto bez poplatků (s podmínkou příjmu 12.000,- Kč měsíčně na účet). Vedení účtu , internetbanking, výběry z bankomatů doma i v zahraničí zdarma, s garancí na 10 let. V čem spočívá ta garance? Finanční poradci ji v současné době hodně doporučují, dokonce více než nízkonákladové banky např .Fio Banku, Equa Bank , Air Bank, Zuno, mBank atd. Děkuji za odpověď a Vaši velice záslužnou činnost ve zvýšování finanční gramotnosti a cenné rady v této oblasti. Hezký a příjemný den.

Dobrý den,

finanční poradci (zejména Partners) UniCredit Bank doporučují proto, že s nimi mají uzavřenou velmi rozsáhlou alianční smlouvu o partnerství (za každé doporučení mají tučnou provizi) a v blízké budoucnosti budou přebírat přímo některé pobočky této banky - pravděpodobně formou franšízy. UniCredit Bank doufá, že na levné konto přivábí spoustu nových klientů, které pak zkasíruje drahou hypotékou (např. s měsíčním poplatkem 200 Kč za vedení úvěru a 400 Kč v případě nevedení účtu u UniCredit Bank) či půjčkou.

Garance spočívá v tom, že Vám UniCredit Bank slibuje, že poplatky nezvýší/nezavede po dobu 10 let (stejně by nemohla jinak za současné konkurence).

U Konto je dobrá nabídka (podmínka příjmu 12 000 Kč je splnitelná), ale Equa Bank nabízí to samé, jen navíc nepožaduje ani ten příjem či si neklade jakoukoliv jinou podmínku).

Na UniCredit Bank mi jinak vadí neskutečně dlouhé a nepřehledné sazebníky a široké škály produktů (banka na redukci obojího pracuje, ale k mému ideálu má ještě daleko). Jeden běžný účet, jeden spořicí produkt, jedna kreditka (či ještě lépe žádná, protože s tímto nástrojem "dobrý sluha/zlý pán" stále většina z nás neumí odpovědně zacházet), jedna hypotéka a jedna půjčka - toť nabídka ideální banky.