Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #10976, Půjčil jsem kamarádovi peníze, on mi je nechce vrátit

Půjčil jsem kamarádovi peníze, on mi je nechce vrátit, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.8.2020 Půjčka

Dobrý den, půjčil jsem kamarádovi peníze, on mi po messengeru sliboval jak bude splácet a nějak to nechce moc dodržet, poslal jen část peněz a furt slibuje. Mám nějakou možnost to z něj dostat když nemáme uzavřenou smlouvu a vše jsou jen screeny po messengeru? Už mě to nebaví. Pokud je na to nějaká agentura nebo něco, i když nemáme napsanou smlouvu. Děkuji

Dobrý den,

v naší bezplatné finanční poradně neustále zdůrazňujeme, že půjčování peněz je poměrně složitou disciplínou, která klade na poskytovatele půjček vysoké nároky. Proto důrazně doporučuji peníze nikomu nepůjčovat. Na půjčování peněz máme přes 30 bank, které rády komukoliv bonitnímu půjčí za 4-7%.

Nemáte sepsanou úvěrovou smlouvu, pravděpodobně jste neprověřil před poskytnutím půjčky bonitu dlužníka (zda-li má dostatečný příjem, nemá negativní záznamy v registrech dlužníků, není-li předlužen atd.) - dojde-li k soudnímu sporu a vymáhání, budete to Vy, kdo bude trestán za porušení Zákona o spotřebitelském úvěru. Dlužník by v takovém případě byl povinen Vám peníze vrátit "dle svých možností" (což může být za dlouho nebo také nikdy).