Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11307, Hypotéka a půjčka v zahraničí

Hypotéka a půjčka v zahraničí, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám půjčku v zahraničí, konkrétně v Rakousku, kde pracuji. V dohledné době bych chtěl řešit hypotéku zde v České republice. Uvidí české banky, někde v nějakém registru, nebo jinou cestou, že mám půjčku v zahraničí, a nemohl by kvůli tomu být nějaký problém? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o existenci půjčky v zahraničí se banky dozví v žádosti o hypotéku přímo od Vás, neboť Vy jste povinen do žádosti o úvěr pravdivě uvést všechny své další úvěry a výše měsíčních splátek. Existence další půjčky problém nepředstavuje, můžete mít zcela libovolné množství úvěrů. Jen musíte být dostatečně bonitní na splácení hypotéky i půjčky (je třeba mít dostatečný příjem).