Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #16770, Sestra zneužila můj účet k podvodu

Sestra zneužila můj účet k podvodu, Běžný účet

6.2.2022 Běžný účet

Dobry vecer, ma momentalni situace je dost slozita. Mam sestru, ta se dostala do financnich problemu, ktere vyustily v insolvenci. Sestra potrebovala ucet kam by ji prichazela vyplata. Takze jsem na me jmeno zridila v bance ucet, dala ji kartu a pristup do internetbankingu. Sestra s uctem nalozila tak, ze se bezduvodne obohatila a mne ted prisel dopis od pravnika poskozeneho, ze mam zaplatit castku skoro 100tis. Samozrejme poskozeny moc dobre vi, ze penize posilal sestre a take ji k tomu psal ruzne vzkazy. Opravdu nevim co mam delat. Prosim, co mam delat.

Dobrý den,

neustále zdůrazňujeme, jak je půjčování běžného účtu cizím osobám nebezpečné. Dotyčný může vaším jménem nadělat dluhy (čerpat např. kontokorent), páchat podvody (nechat si zasílat na účet peníze podvedených), atd. Argument "já jsem účet založila cizí osobě na své jméno a s podvody nemám nic společného" je trochu mimo. Říká se tomu legalizace výnosů z trestné činnosti (lidově praní špinavých peněz). Na dlužníkovi v insolvenci si toho podvedený moc nevezme. Najděte si dobrého právníka.