Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2464, Falešně sjednaný produkt

Falešně sjednaný produkt, Podvod

M

Dobrý den, v České spořitelně mi byl doporučen program Za důvěru. Bylo sděleno, že si budu spořit měsíčně nějakou částku, kterou můžu kdykoli vybrat. Až doma jsem si smlouvu řádně přečetla a zjistila jsem, že jsem podepsala smlouvu o invest. službách. Nebyla jsem seznámená s žádným nákupem cenných papírů. Je to moje chyba, že jsem si papíry celé vklidu nepřečetla, ale chci se zeptat, co tato smlouva přesně obnáší. Děkuji za odpověď. Magda

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

já se Vám osobně divím, proč vůbec jste klientem banky, která na Vás zkouší tyto triky.

Program ČS "Za důvěru" je o tom, že když si na svůj běžný účet necháte zasílat výplatu a ještě budete využívat u ČS jiný produkt, dostanete slevu z poplatku za měsíční vedení účtu. V tomto případě Vám paní za přepážkou vnutila investiční služby nebo investiční životní pojištění - dva vůbec nejhorší produkty, které by si dobrovolně nikdo nesjednal (jsou extrémně nevýhodné) - jenže přepážkoví pracovníci za ně mají vysoké bonusy, tak zkouší tyto triky.

Doporučuji následující postup:

1) otevřete si účet u jiné banky, která Vám běžný účet povede zcela zdarma a bez podmínek (nejlepší je Equa Bank, následuji Fio Banka a Air Bank). Kromě běžného účtu si zřiďte i spořící účet na úspory (bez výpovědní lhůty u Equa Bank např. s úrokem 1-1,5%, Air Bank 0,9-1,5%)

2) zrušte účet i onen investiční produkt u ČS a máte již napořád pokoj od poplatků a podobných špinavých triků. 

Do investic se může pustit jen velmi finančně zdatný jedinec, tedy pro 99% běžné populace to není vhodný produkt. Když už investicím rozumím, investuji osobně na kapitálovém trhu, nikoliv přes fondy a pojistky bank, které jsou svoji poplatkovou politikou velmi nevýhodné. Mimochodem, investice jsou vždy během na dlouhou trať - min. na několik let. Peníze sice můžete vybrat kdykoliv (a tím investici ukončit), ale pokud tak učiníte v nevhodnou dobu, můžete přijít také až o téměř celé své úspory.

Obecně se vyvarujte všech "zaručeně dobrých" rad od finančních poradců a přepážkovým pracovníků. Ti myslí na své, nikoliv na Vaše, blaho (z každého sjednaného produktu mají provizi, čím horší produkt, tím vyšší provize). Je to to samé, jako si koupit zázračné hrnce na tzv. předváděcí akci za 30 000 Kč od tzv. šmejdů.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

2.7.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Nákup nemovitosti je jeden z nejspolehlivějších způsobů zhodnocení peněz. Dlouhodobě se totiž jejich výnos pohybuje mezi 4 až 6 %. Víte ale, do jakých nemovitostí investovat, aby se vám to opravdu vyplatilo? Variant je několik.

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

1.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Za půl roku nesplácení pokuta až ve výši trojnásobku původní půjčky. Nebo roční úrok ve výši stovek procent. I takové nástrahy na vás čekají, pokud se rozhodnete pro půjčku. Vyplývá to z aktuálního Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně vydává organizace Člověk v tísni.

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

30.6.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Poplatky za předčasné splacení hypotéky straší spoustu lidí, kteří o takovém kroku uvažují. V současnosti se ale ve většině případů žádných závratných částek bát nemusíte. A při správném postupu je mimořádné splacení hypotéky dokonce zcela zdarma. Bez ohledu na to, u jaké banky jste si půjčili.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#10608, Koupě podílu nemovitosti na hypotéku, Hypoteční poradna, 3.7.2020

Dobry den, rad bych koupil 60% podil jedne nemovitosti. Je to mozne financovat hypotekou? Popr. za jakych podminek? Rucit mohu jinou nemovitosti vyssi hodnoty v osobnim vlastnictvi. Zbylych 40% by vlastnila jina soukrona osoba (ne rodina). Dekuji za odpoved.

Dobrý den, ano, při ručení jinou než kupovanou nemovitostí je toto možné. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.

TL

#10607, Hypotéka, příjem z nájmu a prodej bytu, Hypoteční poradna, 3.7.2020

Dobrý den, mám hypotéku z letošního dubna. Jako příjem jsme s manželkou kromě mzdy bance dokládali i příjem z pronájmu jiného bytu, který mám teď možnost výhodně prodat. Mohl bych sice hypotéku ihned splatit, ale raději bych si hypotéku ponechal a při dobré příležitosti bych si koupil jiný, menší byt (opět k pronájmu). Musím banku informovat o prodeji tohoto bytu? (pronajímaný byt je bez zástavního práva). Děkuji

Dobrý den, byt kterým bance za hypotéku neručíte (jen z něj máte příjem z nájmu) prodat můžete kdykoliv bez informování či souhlasu banky.

A

#10606, Insolvence a přihlašování pohledávek, Exekuce a insolvence, 3.7.2020

Dobry den, jsem veritel a kdyz mi u prezkumu pohledavku poprely, mam na zalobu 30 dni od prezkumu nebo mohu podat zalobu i po schvaleni oddluzeni?

Dobrý den, opravné prostředky můžete uplatnit pouze v zákonem stanovené lhůtě (později se k takovýmto opravným prostředkům nepřihlíží). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR