Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #7590, Nedostal jsem peníze za prodej auta

Nedostal jsem peníze za prodej auta, Podvod

27.9.2019 Podvod

Dobry den, prodal jsem znamemu auto na splatky. Dal mi pulku penez a ze zbytek mi bude splacet. Auto bylo psane na me. Pak jsme se domluvili, ze mi podepise smenku a ja mu dam plnu moc a velky TP na prepis auta. Tak jsme si dali sraz na benzince ze mi podepise smenku a ja mu dam papiry od auta na prepis. Dal jsem mu to at si zkontroluje papiry, vinko atd., ze zatim podam smenku na podpis, ze dobre, tak jsem sel pro ni do auta asi 3m od nas a jak jsem si je bral, tak on zmizel. Tak jsem to byl nahlasit na PCR kradez dokladu atd. Po nejake dobe se mi ozvala PCR, ze dotycny tvrdi, ze mi penize zaplatil. Ale je v tom hacek. Dotycny uvedl den, cas a misto predani, jenze ja v ten den byl 400 km od domova a mam na to svedky. Muzu ho nahlasit za krivou vypoved a vyhybani placeni?

Dobrý den,

slovo proti slovu a předání hotovosti bez vydaného potvrzení se těžko dokazuje. Na benzinových pumpách bývají kamery. Pokud se celý incident odehrál v prostoru snímaném kamerou, zkuste si sehnat záznam (ale déle než 7 dní se obvykle záznamy neukládají) - výrazně by Vám to pomohlo prokázat podvod. Takto pouze můžete PČR odpovědět, že jste peníze nedostal. Vše pravděpodobně skončí uzavřením případu a odkázáním Vás na případnou civilní žalobu.