Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14227, Investiční platforma brání výběru peněz

Investiční platforma brání výběru peněz, Podvod

MP

Přeji příjemný den, mám specifický dotaz k AML, blokaci prostředků, způsobu a lhůtám – a co mohu dělat. Několik let si šetřím a investuji na budoucnost tak, že veškeré úspory investuji na různých platformách v EU (např. do Půjček) někdy tam posílám drobné (rozuměj tisíce), někdy nic a někdy i větší částky do 0,5 mil. V posledním roce, jsem odtud začal vybírat pravidelnou měsíční rentu, kterou však nutně potřebuji k zaplacení všech svých povinností, v měsíci Nyní jsem jeden měsíc vybral několik částek až do celkové výše 0,5 mil., neboť se mi naskytla nová příležitost u jiné společnosti, v jiném typu investic Následující měsíc, jsem obdržel bonusy od zaměstnavatele, v hodnotě 0,25 mil. a tyto jsem vložil zpět na tento můj primární investiční účet/platformu. Následně došlo k tomu, že mi Společnost zablokovala možno vybrat prostředky – přičemž manipulaci s prostředky u nich na platformě (rozumějte možnost investovat napříč různými subjekty a co více i různými zeměmi) – mi zůstala. Jinými slovy, mohu manipulovat prostředky v rámci investiční platformy, nemohu je však vybrat. Chápu že svými transakcemi jsem začal být podezřelý z pohledu AML zákona. Nicméně vše jsem schopen objasnit, povede-li někdo nějaký dialog. Problém je v tom, že vybíraná měsíční renta, je pro mě životně důležitá, abych nespadl do „Dluhové Spirály“ - a pak bych chtěl použít další část peněz, na jiné investice, u jiné platformy.. neb jak známé pravidlo učí: nemít všechna vajíčka v jednom košíku) – nicméně toto není životní nutností Provozovatel platformy mě požádal abych doložil, kde jsem vzal částky vložené na platformu z počátku minulého roku. Z mého pohledu šlo o dlouhodobé postupné úspory z jiných účtů + odměny, vše cca do 1mil. (na současné transakce v posledních měsících se nnevyptávali, zatím) Toto jsem učinil, odeslal jsem požadované dokumenty a od té doby je už několik dní ticho, žádná komunikace. U Svýých prostředků jsem limitován následovně: - Nemohu pouze vybrat žádnou částku. - Je mi ale velmi divné, že nejsou zablokovány prostředky kompletně a že v Rámci platformy s nimi mohu pracovat (tedy zavazovat je v různých zemích, u různých subjektů, i na několik let). Chápu že řízení bude probíhat nějakou dobu. Nicméně nemělo by docházet k širší komunikaci? Co když se jen poskytovatel platformy schovává za AML zákon, neboť výběrem prostředků přichází o profit? Teď bych potřeboval poradit, jak mám postupovat. jaké mám vlastně možnosti. S ohledem na to, že potřebuji alespoň pravidelnou částku (rentu) – neb v řádu měsíců budu v kompletní platební neschopnosti a pak už jen spirála… Kam se obracet, když jde o mezinárodní záležitost? Dá se například vydat/zařídit předběžné opatření alespoň na tu částku renty? Kde by se daný případ řešil, přes CZ soudnictví, nebo v dané zemi, nebo v EU? Děkuji, M.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

o jakou investiční platformu se jedná? Nejde o podvod? Banka Vám dle platné AML legislativy či na pokyn FAU MF účet zablokovat může, ale scénář "účet máte zablokovaný, peníze si nemůžete vybrat, ale můžete s nimi u nás dále investovat" je nesmyslný (buď peníze zablokované jsou anebo nejsou). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budete muset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si jej založíte dobrovolně, protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu a nejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jej legislativa nevyžaduje. V našem článku najdete všechny informace, které ohledně podnikatelských účtů pro začátek potřebujete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

T

#15359, Zdražení povinného ručení, Pojištění, 17.9.2021

Dobrý den, pojišťovna mi oznámila, že navyšuje mé pojištění vozidla (povinné ručení a havarijní pojištění), protože jsem rizikový a čerpám asistenci (potíže se startováním staršího vozidla v zimě). Nemám škodní událost, bonus/malus a tento postup jsem nenašel ani ve smluvních podmínkách. Dotazoval jsem toto při možném uzavření smlouvy na více místech a všude mi lidově řečeno řekli, že je to nesmysl. Existuje taková varianta? Děkuji

Dobrý den, z důvodu všeobecné inflace a růstu výše škod dochází ke zdražování povinného ručení i havarijního pojištění. Zdražení se tak letos nevyhnou ani klienti s bezeškodním průběhem. Výši pojistného stanovuje pojišťovna každý rok na základě aktuálních okolností a svého uvážení. Pokud s novou výší pojistného nesouhlasíte, můžete se poohlédnout u konkurence. Poptávku můžete zadat online v sekci povinné ručení.

J

#15358, Zahraniční platba, Platba, 17.9.2021

Dobrý den, je možné nějak vložit peníze do německého bankomatu a poslat je na CZ účet protistrany, když má posílající osoba taky CZ banku bez toho aniž by musel zadat IBAN? Zkráceně: převod peněz z CZ účtu posílajícího na CZ účet protistrany Vklad peněz na daný CZ účet provedený v bankomatu v Německu Děkuji

Dobrý den, německým vkladovým bankomatem lze uložit peníze na německý účet. Z německého účtu je možné dále peníze poslat na český účet (je potřeba znát IBAN příjemce). Přímé zaslání peněz (z německého vkladomatu na český účet) možné není. 

J

#15357, Peníze ze zahraničí, Podvod, 17.9.2021

Dobrý den mám dotaz, pověřila jsem určitou osobu která má českou banku, ale žije v Německu, aby zaslala xxx částku na potřebný CZ účet. Peníze měly být údajně vloženy někde přes bankomat v Německu a zaslány na účet protistrany, výpis ukazuje že transakce proběhla, ale protistraně nic nepřišlo. Jelikož jsem nevěděla že bude peníze posílat přes německý bankomat, ale myslela jsem že je pošle ze své české banky, neřešila jsem IBAN. Osoba tvrdí že peníze odeslala, dokážete mi odpovědět kde by teď mohly být? Má je banka kvůli nezadanému IBAN (zadal klasické číslo účtu), nebo by peníze v tomto případě zůstaly na českém účtu dané osoby? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, a nejedná se o podvod? Pokud Vás kontaktoval neznámý cizinec, vytáhl z Vás pod smyšlenou historkou peníze (blízká osoba v nesnázích, seznámení, dědictví, výhra v loterii, nákup bazarového zboží - verzí je mnoho) s tím, že se Vám vrátí, pak se jedná o klasický podvod a o své peníze jste definitivně přišla. Mezinárodní platbu nelze zadat bez znalosti IBAN (je zcela nesmyslné, aby peníze skončily někde na půl cesty, měla je např. banka a nevěděla, komu je připsat). Všechny předkládané výpisy podvodníkem jsou zfalšované. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR