Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14227, Investiční platforma brání výběru peněz

Investiční platforma brání výběru peněz, Podvod

13.5.2021 Podvod

Přeji příjemný den, mám specifický dotaz k AML, blokaci prostředků, způsobu a lhůtám – a co mohu dělat. Několik let si šetřím a investuji na budoucnost tak, že veškeré úspory investuji na různých platformách v EU (např. do Půjček) někdy tam posílám drobné (rozuměj tisíce), někdy nic a někdy i větší částky do 0,5 mil. V posledním roce, jsem odtud začal vybírat pravidelnou měsíční rentu, kterou však nutně potřebuji k zaplacení všech svých povinností, v měsíci Nyní jsem jeden měsíc vybral několik částek až do celkové výše 0,5 mil., neboť se mi naskytla nová příležitost u jiné společnosti, v jiném typu investic Následující měsíc, jsem obdržel bonusy od zaměstnavatele, v hodnotě 0,25 mil. a tyto jsem vložil zpět na tento můj primární investiční účet/platformu. Následně došlo k tomu, že mi Společnost zablokovala možno vybrat prostředky – přičemž manipulaci s prostředky u nich na platformě (rozumějte možnost investovat napříč různými subjekty a co více i různými zeměmi) – mi zůstala. Jinými slovy, mohu manipulovat prostředky v rámci investiční platformy, nemohu je však vybrat. Chápu že svými transakcemi jsem začal být podezřelý z pohledu AML zákona. Nicméně vše jsem schopen objasnit, povede-li někdo nějaký dialog. Problém je v tom, že vybíraná měsíční renta, je pro mě životně důležitá, abych nespadl do „Dluhové Spirály“ - a pak bych chtěl použít další část peněz, na jiné investice, u jiné platformy.. neb jak známé pravidlo učí: nemít všechna vajíčka v jednom košíku) – nicméně toto není životní nutností Provozovatel platformy mě požádal abych doložil, kde jsem vzal částky vložené na platformu z počátku minulého roku. Z mého pohledu šlo o dlouhodobé postupné úspory z jiných účtů + odměny, vše cca do 1mil. (na současné transakce v posledních měsících se nnevyptávali, zatím) Toto jsem učinil, odeslal jsem požadované dokumenty a od té doby je už několik dní ticho, žádná komunikace. U Svýých prostředků jsem limitován následovně: - Nemohu pouze vybrat žádnou částku. - Je mi ale velmi divné, že nejsou zablokovány prostředky kompletně a že v Rámci platformy s nimi mohu pracovat (tedy zavazovat je v různých zemích, u různých subjektů, i na několik let). Chápu že řízení bude probíhat nějakou dobu. Nicméně nemělo by docházet k širší komunikaci? Co když se jen poskytovatel platformy schovává za AML zákon, neboť výběrem prostředků přichází o profit? Teď bych potřeboval poradit, jak mám postupovat. jaké mám vlastně možnosti. S ohledem na to, že potřebuji alespoň pravidelnou částku (rentu) – neb v řádu měsíců budu v kompletní platební neschopnosti a pak už jen spirála… Kam se obracet, když jde o mezinárodní záležitost? Dá se například vydat/zařídit předběžné opatření alespoň na tu částku renty? Kde by se daný případ řešil, přes CZ soudnictví, nebo v dané zemi, nebo v EU? Děkuji, M.

Dobrý den,

o jakou investiční platformu se jedná? Nejde o podvod? Banka Vám dle platné AML legislativy či na pokyn FAU MF účet zablokovat může, ale scénář "účet máte zablokovaný, peníze si nemůžete vybrat, ale můžete s nimi u nás dále investovat" je nesmyslný (buď peníze zablokované jsou anebo nejsou).