Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #6515, Platba do Ruska přítelkyni

Platba do Ruska přítelkyni, Podvod

7.5.2019 Podvod

Dobrý den, potřebuji poslat občance Ruské federace eura na moskevský účet u Sberbank. Je možné složit odpovídající hotovost v Kč nebo EUR na pobočce nebo si musím založit účet, aby se vůbec daly peníze poslat? Prosím, kolik to přibližně stojí a za jak dlouho by měla peníze v Moskvě? Děkuji.

Dobrý den,

nejedná se o podvod? Poslední dobou se množí případy, kdy se občané Ruska vydávají za přítelkyně zejména postarších českých můžu, kteří jim pak posílají peníze. Seznámení přes internet, mnoho prosebných a slibujících emailů a čeští senioři platí jak mourovatí. Své peníze již nikdy více neuvidí stejně jako domnělou ruskou přítelkyni.