Mám obavy z zneužití svého občanského průkazu po podvodu s kryptoměnou. Má výměna OP smysl?

22.1.2022 Podvod

Dobry den, prosim o radu. V polovine prosince jsem naletel podvodnikum s kryptomenou, kteri se mnou komunikovali pres AnyDesk. Naskenovali si muj obcansky prukaz. Mam obavy ze zneuziti, aby si nevzali na moje jmeno pujcku nebo cokoliv jineho. Premyslim, ze si pro muj klid bez stresu pozadam o vymenu obcanskeho prukazu. Ma vymena OP smysl? O 250 dolaru jsem prisel, jsou lidi co asi prisli o vic nez ja. Dekuji moc za odpoved.

Dobrý den,

AnyDesk je program pro vzdálenou správu vašeho počítače a podvodníci mohou s jeho pomocí napáchat značné škody (převod peněz za vašeho účtu, sjednání půjček, atd.). Neprodleně si nechte zneplatnit OP a odborně vyčistit či přeinstalovat počítač.