Expřítel mě podvedl a okradl, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, můj bývalý po mně vylákal dohodu, ve které se zavazuji dávat na konto 15 000 Kč měsíčně pro dceru jako spoření až se bude vdávat, jelikož on žádné peníze nemá. Taky jsem mu řekla, že je tato částka vysoká a tak je v dohodě napsáno, že pokud nebudu mít na tyto splátky prostředky, tak nemusím tyto peníze splácet. Naspořené peníze měly zůstat na mém druhém účtu a debetní karta taky byla u mne i ty dohody. Později jsem však zjistila, že tuto dohodu vylákal pod falešnou záminkou s vědomím, že kdybych věděla opravdový důvod, tak bych nikdy nic nepodepsala. Napsal to jako úvěr, ale nikdy mi žádné peníze nedal. Živila jsem ho 13 let. Za pár hodin po podpisu jsem však zjistila, že to udělal jen proto, aby se mohl odstěhovat ke své nové přítelkyni a byl zajištěny. Chtěla jsem tyto dokumenty zničit a on na mne zaútočil, zbil mne před naší dcerou. Odešel ke své přítelkyni a vzal i debetní kartu i dohody. Pak z toho vyplynulo, že jsou spolu 2 roky a vymýšleli, jak ze mne ty peníze vylákat. Teď ze mne udělali žárlivou ex. Hned druhý den jsem smlouvu vypověděla a samozřejmě nic neplatila a kartu jsem blokla. Od té doby mi vyhrožují a pomlouvají všude kolem. Jejich právník prý tvrdí, že je tato dohoda platná a musím jí splácet. Je z toho nějaké východisko? Peníze mají být pro dceru, ne na jeho živobytí.

Dobrý den,

smlouva "já budu někomu dávat peníze jen tak za nic" je dosti nevyvážená a bude mít velké obtíže v případném soudním sporu, kde by se Váš ex-přítel domáhal jejího plnění od Vás. Určitě nic neplaťte. Příště doporučuji důkladně zvážit co a proč podepisujete. Svým dětem přece můžete spořit jen tak bez jakékoliv smlouvy. Není důvod, abyste se k čemukoliv zavazovala. Vůbec nejlepší je spořit dětem na svém účtu a peníze jim jednou v dospělosti předat.