Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #20110, Policie chce vysvětlení

Policie chce vysvětlení, Podvod

12.12.2022 Podvod

Dobrý den, asi před devíti měsíci mi byl bankou zablokován účet a karta z důvodu příchozích plateb od různých lidí, což systém banky vyhodnotil jako podezřelé. Předal jsem jim všechny potřebné dokumenty a vysvětlil vše co bylo potřeba. Nyní se mi ale po dlouhé době ozvala Policie a chce po mně, abych přišel na jejich služebnu a podal vysvětlení o těchto transakcích. Znamená to tedy, že banka nakonec podala trestní oznámení z důvodu nejasností a nedostatečného vysvětlení? Nebo proč se tím najednou začala zabývat Policie, když už vše bylo dávno vysvětleno a účet byl bez problémů odblokován? Jenom dodám, že se jednalo o směnu kryptoměn na CZK korunu přes systém směnárny nazvaný P2P, přes kterou jsem prodal digitální měnu a následně za ni obdržel na účet od různý lidí CZK. Vím, že banky a Policie se v této době zabývají podvody v oblasti kryptoměn, kterých je čím dál více. Mohlo by to tedy být tím, že Policie je nyní pouze více zaměřená na tyto transakce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

a nezapojil jste se náhodou omylem do legalizace výnosů z trestné činnosti (lidově praní špinavých peněz)? Policie může prověřovat i tuto oblast a tyto a mechanismy mají k podobným aktivitám velmi blízko.