Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3008, Vylákání peněz přes email

Vylákání peněz přes email, Podvod

29.8.2016 Podvod

Manzel se stal obeti podvodu po emailu. Poslal do zahranici (USA) nemalou financni castku, aby se mohl stat pomocnym obchodnikem s ropou. Kde to nahlasit, popr. jak se chranit? Poslal sve osobni udaje a penize ze 2 uctu-ceskeho a anglickeho. Dekuji za odpoved

Dobrý den,

nahlásit je to možné Policii ČR, ale maximálně tím přispějete do policejní statistiky nevyřešených online podvodů. Policie bohužel nemá žádné prostředky, jak odhalit takovéhoto podvodníka v zahraničí mimo Evropu.

Ochrana proti těmto podvodům je jednoduchá - nebavit se na internetu s cizími lidmi a nevěřit historkám o pohádkovém zbohatnutí. Položte si sama otázku, proč by někdo neznámý kontaktoval zrovna Vašeho manžela přes půl světa a nabízel mu příležitost stát se obchodníkem s ropou (alternativně se nabízí velké dědictví, pomoc na finančních transakcích, zájem o koupi bazarového zboží, atd. - variant tohoto podvodu je mnoho). To přece nedává vůbec žádný smysl.