Jak se vyhnout nevyžádanému zboží a nátlaku prodejce?

16.10.2021 Podvod

Dobrý den, souhlasila jsem po telefonu s přijetím dárku psích granulí, jelikož mám starého pejska. Tak jsem souhlasila. Měla jsem uhradit pouze poštovné výmluvné paní operátorce HELVETIA APOTHEKE. Zboží jsem zatím nepřevzala jelikož jsem na internetu zjistila, že posílají nevyžádané zboží každých 20 dní, které si nikdo neobjednal. Ze strany prodejce působí nátlakem a na infolinku se nelze dovolat. Zboží je na poště odesílatel je PET GOURMET a adresa je pouze na PO BOXy, Jedna je z Prahy a dvě na Kladně. Nevím zda zboží převzít a vrátit, ale s tím mají lidé také problémy nebo ho nepřebírat vůbec. Nevím co mám dělat, abych byla vyřazena z databáze. Děkuji a zdravím.

Dobrý den,

důrazně nedoporučuji se dávat do jakékoliv telefonické diskuze s tzv. šmejdy, kteří nutí lidem nevyžádané zboží a služby (doplňky stravy, mince, zápis v katalogu, atd.). První zásilka bývá zdarma a na poslední stránce obchodních podmínek obvykle najdete, že se převzetím první zásilky zavazujete k pravidelnému a již placenému odběru. Doporučuji nic nepřebírat a případně vyhledat odbornou právní pomoc.