Podvodník z Afriky, Podvod

25.6.2018 Podvod

Dobry den, poslal jsem zasilku do zahranici s tim, ze zakaznik mi po potrvzeni o preprave posle penize na muj ucet, nicmene platbu posila pres Triodos Bank. Ta me kontaktovala, ze chce poplatek za mezinarodni prevod, dale za opetovne zadani platby na ucet a nyni me zada o jine cislo uctu, protoze ma problemy s dokoncenim prevodu. Poplatky chtela provest prostrednictvim Moneygramu na cizi jmeno do Nigerie  I kdyz jsem banku informoval ze IBAN a SWIFT kod jsou v poradku, tak ted po mne chce jine cislo uctu, kde jak predpokladam bude vyzadovat dalsi poplatky za dokonceni transakce (ktera jak predpokladam nikdy dokoncena nebude). Prosim informaci, na koho bych se mohl s touto zalezitosti obratit. Dekuji

Dobrý den,

jedná se o podvod. Svou zásilku již zpět nezískáte. Podvodníkům jde ale primárně o Vaše peníze, které z Vás zkoušejí tahat pod různými záminkami (za platbu, za novou platbu, atd.). Veškerá komunikace s bankou byla falešná, vše řídil podvodník z Afriky.

1) zboží nemůžete nikdy odeslat dříve než obdržíte platbu na účet (po odeslání zboží kupující nemá motivaci Vám zaplatit, protože zásilku již nelze stopnout)

2) proč by někdo z Afriky měl zájem nakupovat od Vás v ČR?

3) poplatky za platbu a ostatní nese vždy kupující - až Vám zaplatí, Vy posíláte zboží - nikdy ne jinak

4) poplatky bance za převod se nehradí neznámému cizinci do Nigérie přes Moneygram