Co dělat, když jsem neobdržel peníze ani hodinky po platbě převodem?

4.3.2017 Podvod

Dne 5.12.2016 jsem poslal převodem z České spořitelny na účet č. 1013007193/6100 vs: 1659204 částku 399Kč jako úhradu za hodinky. Do dnešního dne nemám peníze ani hodinky. Prosím o radu jak celou záležitost řešit. Děkuji Skála Pavel

Dobrý den,

platba prodejci v pořádku dorazila (jinak by se Vám automaticky vrátila zpět). Kde jste hodinky kupoval? Z eshopu či od neznámého bazaristy? Pokud z eshopu, mohlo dojít k technické chybě na straně prodejce a vše se určitě vyjasní (kontaktujte prodejce). Pokud od neznámého bazaristy, pak šlo pravděpodobně o podvod a peníze ani hodinky již neuvidíte. Celou věc nahlaste Policii ČR.

Doporučuji nenakupovat přes internet od neznámých lidí a na anonymních bazarech. Riziko podvodu je značné (ani dobírka není řešením, může Vám přijít v balíku cihla).