Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15114, Banka mi nepomáhá získat peníze zpět

Banka mi nepomáhá získat peníze zpět, Podvod

19.8.2021 Podvod

Dobrý den, přítel se stal obětí online finančního podvodu. Vše už je ohlášeno na PČR, ale bohužel zjišťujeme, že banky v ČR nejsou podobné situace schopny řešit. Cílem je zkoušet platby neustále reklamovat a získat zpět z podvodných účtů, ale za každou reklamaci si Komerční banka účtuje nemalé poplatky. Je nějaká možnost jak donutit banku ke spolupráci při vyšetřování, aby se snažili získat peníze svého klienta zpět bez poplatku? Člověk přijde opravdu velkým omylem o všechny peníze a nemá na pokusy o jejich záchranu už prostředky.

Dobrý den,

banky ale řešení podobných situací nemají ve své gesci. Podvody vyšetřuje Policie ČR a banky poskytují pouze součinnost (např. sdělí Policii ČR jméno majitele podvodného účtu). Následně Policie třeba i dopadne pachatele, ale náhradu škody si často musí poškozený řešit sám v rámci civilního řízení. Banky nemají v popisu práce snažit se získávat zpět peníze podvedených.