Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #11520, Zneužití platební karty

Může někdo zneužít údaje z mé platební karty a způsobit mi finanční problémy?

19.10.2020 Podvod

Dobrý den, stala se mi jedna nepříjemnost. Nedávno jsem odložil platební kartu do šuplíku v kanceláři. Kolem kanceláře mi chodí relativně dost lidí. Chtěl bych se zeptat, může mí někdo na základě údajů napsaných na platební kartě nějak uškodit (vzít úvěry, udělat dluhy a podobně?). Pin kód psaný na kartě není a platby po internetu a jakékoliv změny na účtu musím potvrzovat přes mobilní klíč banky na mobilním telefonu. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jsou-li všechny platby online autorizovány přes mobilní klíč, pak by se znalostmi údajů uvedených na kartě (číslo karty, datum expirace, CVV kód) neměl být nikdo schopen provést platbu. K jiným účelům znalost těchto údajů zneužít nelze. Důrazně doporučuji nenechávat kartu takto nestřeženou.