Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #16824, Paní mi chce přes Facebook darovat peníze

Paní mi chce přes Facebook darovat peníze, Podvod

9.2.2022 Podvod

Dobrý den, chci se zeptat,na Facebooku si mne našla paní, že mi chce darovat 250 000 euro a že mne bude kontaktovat její notář. Ten mě kontaktoval, poslal mi darovací list, ve kterém je jen moje jméno ale ne rodné číslo atd. A abych získal 250 000 euro, tak chce po mně údajný notář zaslat 199 euro na zaplacení převodu 250 000 euro. Je to prosím podvod nebo je to normální věc? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod. Podvodník Vás chce připravit o 199 EUR a sám Vám žádné peníze nepošle. Podobných příběhů je celá naše bezplatná finanční poradna, sekce podvod.