Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2019, Dotaz na běžný bankovní účet

Platba kartou v Bulharsku nebo směna eur za leva: Jaké jsou poplatky a co je výhodnější?

23.6.2015 Běžný účet

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je výhodné platit v Bulharsku platební kartou a jaké jsou poplatky za tyto platby, nebo jestli je výhodnější měnit v dané zemi eura za leva. Mám účet u ČSOB poštovní spořitelny. Děkuji Wihodová

Dobrý den,

platby kartou jsou vždy zcela bez poplatku - zpoplatněný je pouze výběr z bankomatu, konkrétně u Poštovní spořitelny 80 Kč + 0,5% z vybírané částky.

Ohledně výměny valut, banky obecně mívají oproti směnárnám horší kurzy. Tedy pokud narazíte na dobrou směnárnu, bude výhodnější měnit hotovost. Na druhou stranu, práce s hotovostí je vždy rizikovější - riziko podvodu, okradení, atd. A pokud místní prostředí neznáte, nemusíte nutně narazit na dobrou směnárnu.