Jak přijmout velký obnos peněz z Anglie na běžný účet?

11.6.2016 Podvod

Dobrý den, prosím potřebuji poradit. Příbuzný z Anglie mi chce zaslat na můj běžný účet dost velký obnos peněz v milionech., než se sem přestěhuje. Prosím poraďte jak postupovat.

Dobrý den,

peníze v libovolné výši lze standardně převést platbou z anglického účtu na český - je to zcela jednoduché a bez komplikací. Ovšem selský rozum velí zpozornět - proč by Vám měl kdokoliv ze zahraničí posílat miliony? Nejedná se o onen typický podvod, kdy Vás někdo kontaktuje přes email, naslibuje pohádkové bohatství, a pak z Vás tahá peníze pod smyšlenými záminkami? (tu na bankovní poplatek, tam na na cla, daně, atd. - které se mimochodem neplatí)