Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15128, Výhra v loterii ze zahraničí

Jak rozpoznat podvodné emaily ohledně výher v eurojackpotu a jak se jim vyhnout?

21.8.2021 Podvod

Dobrý den, došel mi email, že jsem vyhrál větší obnos v autech v eurojackopu. Kontaktoval mě emailem komisař, následně na to banka spojeného království Velké Británie, požadují po mně zaplatit 550 GBP, cca 16 400 Kč dle kurzu na adresu kanceláře jejich zprostředkovatele, prý poplatek za povolení k transakce. Povinnost každého mimo spojeného království Velké Británie, stačí jen adresa, bez čísla účtu, peníze mám odeslat pomocí MONEYGRAMU nebo RIA, kopii o zaplacení pak emailem a číslo mého bankovního účtu v České republice a poté mi výhra bude vyplacena do 24 hodin. Chci se zeptat, jestli to není podvod. A jde to tak provést? Zdá se mi to divné, nic takového se mi ještě nestalo, děkuji předem za informaci.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy Vás kontaktujte neznámý cizinec a slíbí Vám zbohatnutí (výhra v loterii, dědictví, dar, atd.). Před vyplacením peněz po Vás jménem banky, notáře, advokáta či přepravní společnosti požaduje zaplacení menší částky. Podvodník by z Vás takto jen tahal peníze a sám by Vám žádné nikdy neposlal.