Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #22973, Investování u neznámých zahraničních firem

Investování u neznámých zahraničních firem, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
15.2.2024 Akcie a investice

Dobrý den, k tomuto dotazu: Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem „Luna-Capitals“, který na webových stránkách https://luna-capitals.com/cz nabízí obchodování s akciemi, s měnovými páry (forex), akciovými indexy, komoditami a kryptoměnami, nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb, ani nedisponuje žádným jiným povolením k činnosti na finančním trhu v České republice. Případná investice není ze zákona pojištěna ani jinak chráněna.

Dobrý den,

děkujeme za nasdílení varování ČNB. Obecně žádná investice není z logiky věci pojištěna, vždy jde o rizikovou záležitost. Poskytovatel investičních služeb však musí splňovat přísné podmínky regulace. Vy se můžete rozhodnout investovat v zahraničí u subjektu, který nespadá do gesce tuzemské ČNB (ta dohlíží jen na instituce působící v ČR). Je to však velmi rizikové, většina nabídek je velmi pochybných (značné riziko podvodu) - nedoporučuji.