Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19319, Banka mi nechce vrátit peníze o které mě obral podvodník

Banka mi nechce vrátit peníze o které mě obral podvodník, Podvod

3.10.2022 Podvod

Dobrý den, banka mi nechce uznat reklamaci transakce, kterou jsem neprovedla já nýbrž podvodník. Údaje získal kvůli mé blbosti tím, že mi tvrdil, že je ze společnost, která mne předtím podvedla a tvrdil, že mi vrací peníze. Žádala jsem banku aby transakcí neprovedla, když byly peníze na půl cestě. Řekli že to není možné a ať podám reklamaci, kterou pak neuznali. Oslovila jsem i fin. arbitra ,ten ale nic nevyřešil a vůbec nechápu smysl toho úřadu. Kde se ještě můžu domáhat odškodnění? Policii jsem to hlásila také, je však pomalá a s nejistým výsledkem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

náhradu škody vymáhejte po podvodníkovi. Banka Vám škodu kterou jste si způsobila sama uhradit nemůže (dobrovolně jste vydala podvodníkům citlivé údaje, což je v rozporu se smluvními podmínkami banky).