Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #11213, Platba za zboží nedorazila

Platba za zboží nedorazila, Podvod

12.9.2020 Podvod

Pokračování dotazu č. 11211: Ještě jednou dobrý den, po poskytnutí těch informací v předchozím dotazu mi přišlo od kupujícího že poslal platbu a její potvrzení přes Paypal (podle mě podvrh).Teď mi ale začal vyhrožovat touto zprávou:

I really dont understand what i really going on.you need to understand that i have sent the money out to your account as you requested.I risked everything to send the money to you in the first place but now you are making me to feel cheated and stupid about what happened now.i have emailed paypal and what they told me was that they are unable to credit the money to your account due to the fact that they need the bitcoin details verification from you which you were unable to provide.so that they can release all your money,if i dont hear from you in couple of hours,i will contact paypal and report what is going on to them because i have my i have my integrity to protect.

Pro jistotu jsem ze svého účtu převedl všechny finance na spořící účet. Co si o tom myslíte? Je to určitě podvodník, ale mám teď strach si na svůj účet peníze vrátit.

Dobrý den,

pro prodávajícího platí jednoduché pravidlo - dokud nemáte peníze na účtu, nemůžete zboží odeslat. Jestliže platba na Váš účet nedorazila, je to problém dlužníka, který si vše musí vyřešit na své straně a zajistit připsání peněz smluveným způsobem na Váš účet. Kupující po Vás chtěl číslo účtu a měl zaplatit v CZK či EUR. Není tak důvod do věci plést bitcoiny. Podvodníci mají často velmi bujnou fantazii a vyhrožují absurdně třeba i vyšetřováním FBI (což je zcela nesmyslné).