Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9970, Prodej zboží na bazaru

Prodej zboží na bazaru, Podvod

6.5.2020 Podvod

Dobrý den, naletěl jsem podvodníkovi ze zahraničí v domnění že posílám peníze přes Paypal (nabízel jsem zboží, on že jej chce odkoupit, ale pravda to není to už vím). Lze nějakým způsobem získat platbu zpět? Bylo to placené kreditní kartou na nějaký účet Western Union? Nebo jak se zachovat dál? Děkuji

Dobrý den,

pokud zboží prodáváte, neměl byste to být Vy kdo inkasuje peníze? Já upřímně žasnu nad tím, kolik lidí prodávajících po internetových bazarech se nechá podvést falešnými kupujícími, kteří je přesvědčí, aby místo přijetí peněz za kupované zboží sami podvodníkovi zaplatili. To přece nemá žádnou logiku.

Podvodníci sídlí v zemích s velmi špatnou vymahatelností práva a platby přes Western Union bývají anonymní, tedy je to bez šance na vypátrání pachatele a navrácení peněz. Případ můžete nahlásit Policii ČR. Pro příště si pamatuje:

1) nikdy nemůžete odeslat zboží před přijetím platby na svůj český účet (ne na falešný účet u falešné zahraniční banky, která Vám má peníze poslat po odeslání zásilky - je to nesmysl, nic takového neexistuje, banky nikdy nekontrolují zásilky)

2) zahraniční kupující neprocházejí po večerech české bazary a nehledají zde použité zboží stejně jako Vy si běžně nelistujete v rumunském bazaru, když potřebujete koupit použitý mobil (nedává to absolutně žádný smysl - proč by někdo něco takového dělal?)