Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14347, Vrátí mi banka peníze za podvod?

Vrátí mi banka peníze za podvod?, Podvod

24.5.2021 Podvod

Dobrý den, mám obdobný dotaz, jako jsem již nalezl na vašem webu. Jen jsem se dostal o něco dále a zajímá mě jedna otázka: Také jsem naletěl podovodníkovi, který inzeroval prodej auta. Prostředky jsem odeslal bankovním převodem, který již nešel stronovat. Nicméně celou věc šetřila policie a vypátrala viníka, se kterým bylo vedeno soudní jednání a byl uznán vinným s poviností uhradit celou škodu. (bohužel se jedná o občana Polska, proto jsou soudní řízení pomalejší). Momentálně mám právoplatný verdikt soudu a moje otázka zní - je možno tuto záležitost nějak komunikovat s bankou? Nejsou pojištěni na případy, kdy se z transakce vyklube trestný čin? S pozdravem

Dobrý den,

banka s podvodem nemá nic společného, ta pouze na váš výslovný příkaz poslala peníze na vámi zadaný účet. Banka nemůže platbu stornovat ani Vám škodu jinak kompenzovat. Škodu musíte vymáhat po pachateli.