Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19016, Dědictví ze zahraničí

Jak probíhá soudní řízení v zahraničí ohledně dědictví a co se stane, když je nabídnuta velká částka?

5.9.2022 Podvod

Pokračování dotazu č. 19010: Dobrý den, děkuji za odpověď. Nevíte jak probíhá soud v zahraničí co se týká dědictví? Po zemřelém co nabízí velkou částku. Jestli může být online nebo se vše řeší jen osobně? Přítel si psal s notářem a ten chce převést co nejdřív peníze na účet. A když by to prý byl podvod, tak že souhlasí s tím že se to dá advokátovi. Děkuji

Dobrý den,

ještě jednou - je to podvod, nikomu žádné peníze za smyšlené poplatky neposílejte. Je hezké, že podvodník v případě nedodržení slibu souhlasí s tím, že byste vše předala svému advokátovi. Jenže váš advokát ani Policie ČR peníze z podvodníka v zahraničí nikdy nedostanou (ani nevíte, s kým si píšete - všichni mají falešná jména).