Jak postupovat při výběru dědictví z USA?

16.8.2021 Podvod

Dobrý den, narazil jsem na Vás na internetu, kde jste odpovídal na dotazy ohledně dědictví z USA. Cca 14 dní zpátky mě kontaktoval právník z USA ohledně dědictví v Americe, následně mě kontaktovala banka Citigroup USA, že mám doložit úmrtní list a žádost o výběr peněz uložených z dědictví mého příbuzného. Právník mi sám tyto dokumenty zaslal, aniž bych mu něco psal, zatím jsem je nikde neposlal. Chci se zeptat, jak mám dále postupovat? Právník mi píše i na WhatsAppu. Děkuji, s pozdravem.

Dobrý den,

a Vám umřel příbuzný v USA, po kterém byste měl dědit? Pokud Vás kontaktoval neznámý cizinec (třeba se představil jménem existující právní kanceláře) a slíbil Vám dědictví, jedná se o podvod. Podvodníci Vám pak napsali i jménem banky. Jejich cílem je z Vás pouze tahat peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky za převod, daně, atd.).