Dobírka, Podvod

30.9.2014 Podvod

Dobrý den, mám dotaz, dnes jsem na poště na dobírku zaplatila balíček v hodnotě 1000,-. Bohužel byl balíček prázdný, takže jsem naletěla nějakému podvodníkovi. Jediný co mohla paní na poště za přepážkou udělat je dát mi číslo bank. účtu ke kterému nebylo ale jméno. Je to účet Vaší banky. Je možné nějak dohledat majitele účtu nebo tuto transakci zrušit? Děkuji moc by jste mi pomohli.

číslo banky 2310

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Kód 2310 náleží ZUNO Bank, ale ani tam Vám bohužel majitele účtu neprozradí (z důvodu zachování bankovního tajemství). Transakci zrušit nelze (nákup na dobírku od neznámého zdroje je vždy velké riziko), ale v tomto případě máte přesto štěstí v neštěstí, neboť díky číslu účtu může policie pachatele dohledat (policii jméno majitele účtu už banka sdělit musí - kdyby si pachatel peníze vyzvedl v hotovosti a nenechal si je poslat na účet, dohledatelný by nebyl). Vše tedy oznamte policii a podejte trestní oznámení - dále to bude věcí policie.