Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2546, Protistrana chce vrátit platbu

Protistrana chce vrátit platbu, Podvod

26.2.2016 Podvod

Dobrý den, byli jsme s přitělem v byte, pak tam mel jit jeden známý, tak nám 13.1 poslal peníze za nájem, a ted to ve svojí bance náhlasil jako omyl a chce to po nás vrátit. Tak jsem se chtěla zeptat jak to máme řešit?

Dobrý den,

jeho bance, které tento falešný omyl Váš známý nahlásil a která Vás ohledně vrácení peněz kontaktovala, odpovězte, že peníze byly poslány zcela účelově jako úhrada nájmu a nejedná se o omyl. Právo je na Vaší straně. Banka více konat nemůže, pouze předá tyto informace Vašemu známému oficiálně. Pokud bude Váš známý trvat na omylu, bude Vás muset u soudu zažalovat pro bezdůvodné obohacení se a Vy nebudete mít problém tuto žalobu vyvrátit, neboť platba skutečně nebyla zaslána omylem ale "za nájem". Nemyslím si, že by Váš známý "podvodník" to chtěl hnát až k soudu, který nemůže vyhrát, protože by Vám také musel uhradit veškeré soudní výlohy.