Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #7078, Falešný kupující ze zahraničí

Jak zabezpečit platbu za prodej přes internet a zamezit možnému zneužití údajů?

17.7.2019 Podvod

Dobry den, prodavam na sBazaru fotoaparat za 13 000 Kc. Napsal mi pan, ze chce koupit tento fotak a zada zaslat fotak na americkou adresu. Taky pozadal o muj IBAN, jmeno drzitele a cislo uctu. Napsala jsem mu pozadane udaje a rekla, ze budu cekat na platbu. Je nejaka moznost toho, ze on muze tyto udaje vyuzit nejak spatne? Anebo muze jenom poslat penize?

Dobrý den,

jedná se o podvod (proč by Američan kupoval na českém bazaru foťák, že...Vy také nenakupujete použité elektro v Kazachstánu). Podvodníkovi nejde vůbec o prodávaný foťák, ale pod různými záminkami z Vás bude tahat peníze (výmluvy např. "poslal jsem více, banka platbu zablokovala, pro dokončení transakce napřed zaplaťte Vy mně). Naštěstí Vámi poskytnuté údaje nejdou nikterak zneužít.