Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #13938, Zneužití platební karty

Jak získat peníze zpět po podvodné transakci a jak dlouho může být platba v blokaci?

19.4.2021 Podvod

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, nějakým nedopatřením se někdo dostal k mým údajům z karty a nakoupil z mého účtu položku za cca 7 000 Kč. Nechal jsem zablokovat kartu a řešil to v bance. Bohužel zatím je platba v blokaci a tím se vlastně neodeslala. Jaká je pravděpodobnost když sepíšeme formulář o podvodné transakci, že dostanu peníze zpět? Popřípadě jestli je možné, že si obchodník platbu nezaúčtuje a peníze se vrátí na účet? A jak dlouho může být platba v blokaci? Děkuji

Dobrý den,

podejte reklamaci a banka vše prošetří. Je těžké předem odhadovat, jak šetření dopadne (bude se zjišťovat míra zavinění z vaší strany). Obchodník platbu spíše nevrátí, ten už pravděpodobně zboží podvodníkovi odeslal.